تحریف دین

ظاهرا موضوعاتی مانند حجاب و تغییر شگرف حکم آن در زمان کنونی به نسبت به حکم آن در زمان پیامبر و اهل بیت برای برخی عجیب است و به راحتی نمی پذیرند که از اساس حجاب واجب نبوده و بعد از دوران اهل بیت از سوی حاکمان و عالمان به صورت حکم واجب درآمده است. بحث حجاب در نوشتاری دیگر در سایت آمده است.
برای این مناسبت خوانندگان مسلمان را به برخی آموزه های دین مسیحی که تحریف شده اند ارجاع می دهم مثلا امروز جمعیت بیش از 2 میلیارد مسیحی ادعا دارند که عیسی خداست یا به طور دقیق تر عیسی پسر خدا است و این مطلب را به خود عیسی نیز نسبت می دهند. جالب است که در همین سایت مطلبی با عنوان “پسر انسان در انجیل” آورده ام که طبق یک گفته انجیل عیسی انسان است و انجیل خبر از چنین فتنه ای داده است و البته تناقضات کتب فعلی ادیان ابراهیمی قابل انکار نیست.
همانگونه که یک مسلمان میبیند که عقاید مسیحیت تحریف شده است و مسیحیان کوچکترین احتمالی به تحریف نمی دهند باید همان مسلمان احتمال تحریف دین خود را بدهد و با چشم عقل به باورهای خود بیاندیشد. همچنین مسایل اختلافی میان شیعه و سنی که حتی به وضو و نماز نیز کشیده شده است و در مسایلی مانند ازدواج موقت، که از نظر غالب مسلمانان -یعنی اهل سنت- در حکم زنا است، پررنگ است نشان دهنده تحریف قطعی و گسترده دین است. مشکل آنجاست که شیعه احتمال تحریف اسلام در اهل سنت را می دهد اما احکام خود را مبرا از تحریف می داند و همینطور اهل سنت خود را مبرا از تحریف می دانند و عقاید و احکام شیعه را کفر آمیز می دانند.

همچنین ببینید

فهم امضایی بودن احکام

فهم امضایی بودن احکام

بحثی در سایت شخصی برای اجتهاد مطرح کرده ام و در آن ادعا کرده ام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *