روضه زینب

تاریخ از مصلحت سنجی برای حفظ اسلام در سقیفه به عاشورا رسید و زینب کبری از عاشورا به اربعین رسید.
می خواهم روضه بخوانم. روضه من روضه ای از زبان تحلیل تاریخ و از زبان باور مبتنی بر تحلیل است
در عاشورا پس از شهادت حسین و یاران فنا شده اش، پس از حمله به خیمه ها و زنان و دختران، به باور تحلیل من از عاشورا، داغ زینب را سرد کردند و او را شیفته جمال الهی کردند و لذا گویند که پس از حوادث عاشورا گفت: جز زیبایی ندیدم(ما رایت الا جمیلا). اری آنچنان شیفته خدا شد که گویند در همان شب نماز شب را ترک نکرد.
آنگاه کاروان اسیران کربلا را پس از کوفه راهی شام کردند. زینب در راه و در شام با زبانی گزنده به مردم تاخت و به ملامت یزیدیان و ترک کنندگان یاوری حسین پرداخت. یزیدیان اثری از آه جانسوز زینب ندیدند تا اربعین.
پس از چهل روز گویند که کاروان اسیران صد عزاداری کردند. پس از چهل روز از یاد خدا و یاد حق و گفتن ملامت به زبان حق برای داغ خویش گریستند. اری تنها امام ای که دارای اربعین است حسین ابن علی است.
آری داغ عاشورا پس از چهل روز سلام(بردا و سلاما) گردید و تاریخ از آن بهره مند گشت و خواهد گردید.
یا اَباعَبْدِاللَّهِ لَقَدْ عَظُمَتِ الرَّزِیَّهُ وَ جَلَّتْ وَ عَظُمَتِ الْمُصیبَهُ بِکَ عَلَیْنا وَ عَلی جَمیعِ اَهْل ِالاِسْلامِ و َجَلَّتْ وَ عَظُمَتْ مُصیبَتُکَ فِی السَّمواتِ عَلی جَمیعِ اَهْلِ السَّمواتِ فَلَعَنَ اللَّهُ اُمَّهً اَسَّسَتْ اَساسَ الظُّلْمِ وَ الْجَوْرِ عَلَیْکُمْ اَهْلَ الْبَیْتِ.
(ترجمه) ای ابا عبداللّه براستی بزرگ شد سوگواری تو و گران و عظیم گشت مصیبت تو بر ما و بر همه اهل اسلام و گران و عظیم گشت مصیبت تو در آسمانها بر همه اهل آسمانها پس خدا لعنت کند مردمی را که ریختند شالوده ستم و بیدادگری را بر شما خاندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *